Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


Już w niedzielę obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu!

Już w najbliższą niedzielę 20 września zapraszamy wszystkich do wspólnych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizowanego przez Mobilną Gdynię, wspólnie z EDF Polska. Specjalnie z tej okazji, Skwer Kościuszki zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, a wzdłuż promenady pojawią się liczne atrakcje dla odwiedzających. Atrakcje związane z obchodami Dnia Bez Samochodu rozpoczną się o godzinie 10:00. Zapraszamy!

Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/1627939704135098/

Na ten dzień zaplanowaliśmy m.in. wystawę trolejbusów, warsztaty muzyczne i plastyczne, eksperymenty naukowe, animacje i spektakle dla najmłodszych („Wielka draka o drogowych znakach" godz. 11:00 oraz „Bezpieczna Droga Do Przedszkola" godz. 14:00), stanowisko fotografa, występy kabaretu i zespołu muzycznego grającego na kotłach karaibskich, energorowery, pokazy bmx, warsztaty longboardowe, jak również inne atrakcje. Na wszystkich gości czekać też będzie poczęstunek i upominki związane z obchodami Dnia Bez Samochodu.

W tym dniu, o godzinie 14:00, odbędzie się również zakończenie Konkursu Rowerowego połączone z uroczystym rozdaniem nagród. Z tej okazji zaplanowano również pokazy trialu rowerowego. Zawodników wykonujących triki rowerowe, będzie można zobaczyć o godzinie 13:30 i 15:00. Ponadto na wszystkich fanów dwóch kółek czekać będzie darmowa wypożyczalnia rowerów oraz serwis rowerowy.

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Twitter response: "Could not authenticate you."