Mobilna Gdynia. Komunikacja miejska Gdynia. Mikroblogi
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider

Moja Gdynia - wpisy mieszkańców

---
"Moja Gdynia" to podstrona współtworzona przez mieszkańców, na której każdy zarejestrowany użytkownik może stworzyć własny wpis, podzielić się przemyśleniami czy opinią na tematy związane ze zrównoważonym transportem, wstawić ciekawe zdjęcia, filmy, pliki .pdf czy linki do interesujących zasobów. Zapraszamy do włączenia się poprzez tworzenie wpisów lub do udziału w dyskusji w komentarzach.
---

Najnowsze wpisy

mój ulubiony pomnik

Udostępnione zdjęcie przez w

b2ap3_thumbnail_Gdynia-Denkmal.jpg

Przeczytano: 1620
Oceń ten wpis:
0
Komentarze

Gdyńska Elegancka Masa Krytyczna 2015

Dodane przez w

W piątek 28 sierpnia 2015 przez Gdynię przejechała Elegancka Masa Krytyczna. Rowerzyści udowodnili, że można jeździć z klasą, a sportowe trykoty nie są jedyną możliwością. Dla najlepiej wyglądających rowerzystek i rowerzystów nagrody w postaci biletów na Rowerowy Potop ufundowała Stena Line.

Przeczytano: 1688
Oceń ten wpis:
Czytaj dalej Komentarze

Parkingowa (r)ewolucja - inspiracje

Dodane przez w

Park(ing) Day w USA

b2ap3_thumbnail_parking-day-prison-yoga.jpg

[źródło: www.inhabitat.com]

Przeczytano: 1964
Oceń ten wpis:
0
Komentarze

Parkingowa (r)ewolucja - inspiracje

Dodane przez w

PARK(ING) DAY W SEATTLE (USA)

źródło: www.my.parkingday.org

Przeczytano: 2039
Oceń ten wpis:
0
Komentarze