Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Kolejna edycja kampanii „Odprowadzam Sam”!

Gdyńskie przedszkola już po raz trzeci będą miały okazję wziąć udział w kampanii „Odprowadzam Sam". Przygotowania już ruszyły, a akcja rozpocznie się 1. kwietnia i będzie trwała do 30. czerwca 2015 r.

Akcja ma charakter edukacyjny i jest skierowana do podopiecznych gdyńskich przedszkoli publicznych. Grupy, które zgłoszą chęć udziału, otrzymają plakaty-drzewka, na których będą przyklejać kolorowe naklejki każdego dnia, gdy dotrą do przedszkola w sposób ekologiczny (pieszo, rowerkiem, na hulajnodze, bądź transportem zbiorowym). Grupy, które najszybciej wykleją i przekażą wypełnione plakaty otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody!

Każde przedszkole biorące udział w kampanii otrzyma sadzonkę drzewka, o które dzieci same będą mogły realnie dbać, żyjąc w mniej zanieczyszczonym środowisku.

Wśród gadżetów uczestnicy otrzymają także materiały edukacyjne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego (zeszyty ćwiczeń oraz elementy odblaskowe, takie jak: kamizelki, maskotki oraz opaski).

Kolejne informacje dotyczące przyszłorocznej edycji kampanii już wkrótce!

 

Więcej informacji w artykułach:

Podsumowanie kampanii "Odprowadzam sam" 2014

ABC kampanii "Odprowadzam Sam" 2013

 

[zdjęcie tytułowe: PROMOTION]

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: