Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Już 1. kwietnia rusza kolejna edycja kampanii „Odprowadzam Sam”!

W tegorocznej edycji kampanii „Odprowadzam Sam" weźmie udział 26 gdyńskich przedszkoli, a wśród nich przedszkola nr: 4, 6, 7, 11, 13, 14, 15, 18, 19, 21, 22, 23, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 35, 36, 42, 44, 46, 48, 50, 52.
W sumie, do kampanii zostały zgłoszone 2301 dzieci z 94 grup.

Przebieg kampanii

W ramach akcji, dzieci będą podróżowały do przedszkola pieszo, rowerkiem, transportem zbiorowym lub hulajnogą, ucząc się w ten sposób ekologicznych metod podróżowania. Za każdym razem, gdy dotrą ekologicznie do przedszkola, będą mogły nakleić naklejkę na kolorowym plakacie-drzewku. W ten sposób sprawią, że roślinka stanie się zielona.

Materiały edukacyjne

W trakcie kampanii przedszkolaki otrzymają specjalnie dla nich przygotowane zeszyty ćwiczeń. Dodatkowo zostaną im przekazane kamizelki oraz opaski odblaskowe.

Nagrody

Po zakończonej akcji, każde przedszkole otrzyma sadzonkę prawdziwego drzewka, które dzieci będą mogły wspólnie posadzić w przedszkolnym ogródku i dalej realnie o nie dbać. Każdy przedszkolak, z grupy biorącej udział w akcji, otrzyma pamiątkową przypinkę „EKO przedszkolak".
Grupy, które najszybciej wypełnią drzewko na plakacie zostaną zaproszone na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne, na których zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Więcej informacji w artykułach:

ABC kampanii "Odprowadzam Sam" 2013

Podsumowanie kampanii "Odprowadzam Sam" 2014

 

[zdjęcie tytułowe: PROMOTION]

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: