Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Rozdanie nagród European Cycling Challenge

Ależ to był miesiąc! Jesteśmy bardzo dumni z naszego wyniku, gorąco dziękujemy wszystkim członkom naszego zespołu!

Gdynia zajęła co prawda dokładnie to samo miejsce co w zeszłym roku, ale poza tym byliśmy lepsi pod każdym względem:
- przejechaliśmy wspólnie aż 111 226 km, w zeszłym roku było to 42 877 (259%!)
- gdyńską drużynę tworzyło 2 360 osób, w zeszłym roku było nas 1 015 (232%!)
- 822 członków naszego zespołu było aktywnych, w zeszłym roku było to około 300 osób (około 274%!).
Te liczby mówią same za siebie!
Emocji też nie brakowało - ścigaliśmy się z Lille i Bolonią, uciekaliśmy przed Poznaniem i Łodzią. Ostatecznie wygraliśmy z aż 41 miastami, w tym np. Nantes, Dublinem, Pragą, Zagrzebiem, Wilnem - długo byłoby wymieniać.

Uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych oraz wyróżnionych uczestników odbyło się 6. czerwca podczas konferencji prasowej w gdyńskim InfoBoxie. Wartościowymi zestawami akcesoriów rowerowych nagrodzono 5 najlepszych rowerzystów, którzy wykręcili dla Gdyni łącznie aż  301,15 km! Co więcej wśród wszystkich aktywnych uczestników rywalizacji wyłoniono drogą losowania 5 szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody pieniężne o wartości 1 000 zł.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym, gorąco gratulujemy i dziękujemy za tak mocne wsparcie gdyńskiej drużyny European Cycling Challenge!

Kampania została zrealizowana w ramach projektu CIVITAS DYN@MO.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia!

ECC1

ECC2

ECC3

ECC4

ECC5

Autor zdjęć: ZDiZ Gdynia

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: