Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Finał konkursu "Do pracy jadę rowerem"

 baner KR 880x235

Zbliżamy się do zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem". Rywalizacja trwa jeszcze do 10. września, w związku z tym, zachęcamy, aby do końca trwania konkursu rejestrować swoje przejazdy. Firmy w dalszym ciągu rywalizują ze sobą o ostatnie kilometry i przejazdy, zatem ostateczne wyniki nie są jeszcze przesądzone!

Przypominamy o zgłoszeniach firm do nagrody w kategorii najwięcej zainwestowanych środków, w rozwój lub promocję ruchu rowerowego wśród pracowników przedsiębiorstwa.

Na Państwa prezentacje czekamy do 11. września.

Prócz nagród indywidualnych, szczególnie zostaną wyróżnione firmy, które osiągnęły najlepsze wyniki w poniższych kategoriach:

  • najwięcej podróży (2 firmy),
  • najwięcej podróży w przeliczeniu na liczbę uczestników konkursu z firmy (2 firmy),
  • najwięcej kilometrów (2 firmy),
  • najwięcej kilometrów w przeliczeniu na liczbę uczestników konkursu z firmy (2 firmy),
  • największa liczba pracowników, która odbyła minimum 35 podróży do/z pracy na rowerze i/lub minimum 280 km (2 firmy),
  • najwięcej zainwestowanych środków, w rozwój lub promocję ruchu rowerowego wśród pracowników przedsiębiorstwa.

Brane pod uwagę będą inwestycje podjęte w terminie od 5. września 2016 r. do 10. września 2017 r. Wybór zwycięzcy nastąpi za pomocą prezentacji multimedialnej, przekazanej Organizatorowi na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Prezentacja musi zawierać opis przedsięwzięcia/inwestycji, zdjęcia dotyczące realizacji oraz wykaz całkowitych kosztów przeznaczonych na ww. działania (1 firma).

Wyróżnione firmy otrzymają statuetki, a pracownikom, którzy odbyli minimum 35 podróży do/z pracy na rowerze zostaną wręczone upominki.

Na uroczyste losowanie i wręczenie nagród serdecznie Państwa zapraszamy w niedzielę 17.09.2017 r. na Skwer Kościuszki. Od godziny 12.00 rozpoczniemy rejestrację uczestników, a o godz. 14.00 startujemy z losowaniem 30 nagród pieniężnych dla uczestników, którzy wykonali min. 35 przejazdów lub przejechali łącznie 280 km oraz wręczymy nagrody dla zwycięskich firm.

Uczestnika, który nie może osobiście pojawić się na wydarzeniu, może reprezentować inna osoba, która będzie obecna na finale i odbierze symboliczny czek oraz upominki w jego imieniu. Od reprezentanta nie będziemy wymagać żadnego pisemnego upoważnienia.

Do zobaczenia! 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: