Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


Rowerowy Maj

rowerowymaj

Kampania „Rowerowy Maj” wzorowana jest na kampanii, która została zainicjonowana przez Miasto Gdańsk w 2014 r. W edycji 2016 do Kampanii przyłączy się kilka miast w Polsce. Ich wspólnym celem będzie promowanie zdrowego trybu życia i codziennej aktywności fizycznej wśród uczniów szkół podstawowych, poprzez zachęcanie ich do przyjeżdżania do szkoły rowerem (hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp.).

Głównym elementem Kampanii jest Konkurs „Rowerowy Maj” o następujących zasadach: każdy uczeń zgłoszonej do udziału gdyńskiej szkoły podstawowej, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzyma od nauczyciela dwie naklejki. Jedną z nich umieszcza w swoim prywatnym, przygotowanym na rzecz akcji dzienniczku rowerowym, druga zaś zostaje przyklejona na klasowy plakat „Rowerowy Maj”. 
 
Na zakończenie akcji przewidziano nagrody dla najlepszej szkoły, najlepszych klas, wszystkich uczestniczących uczniów oraz Koordynatorów z najaktywniejszych szkół.
 
Podczas Kampanii organizowane będą również zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu komunikacji rowerowej skierowane do uczniów klas IV – VI.

Przebieg konkursu w Gdańsku (edycje 2014 i 2015): www.rowerowygdansk.pl
 
 
Rowerowy Maj 2016 w Gdyni:
 
 
 
 
 
Partnerzy i sponsorzy:
 
Panel sponsor RM2016 web
  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Czy jeszcze kogoś trzeba namawiać do spaceru bulwarem, kiedy dzień taki piękny, a rześki wiatr znad morza łagodzi u… https://t.co/GAuKBFBW3y

by Gdynia

🌞🌞🌞Kto w taki dzień myśli o zimie i odśnieżaniu❄️? Zespół odpowiedzialny za realizację inwestycji pod nazwą LIZUD.… https://t.co/OXL8Y5PgQ3

by Gdynia

Miasto jeszcze tonie we śnie, ale pierwsi śmiałkowie wyruszają, by zmierzyć się z poniedziałkiem🚄 ____________ 📷Rom… https://t.co/5aV4BWkn9Z

by Gdynia