Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Pasy rowerowe na Wiśniewskiego, kontrapas na Wybickiego

9288082c23c9e278f4766dcc23ca39e7

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie pasów, kontrapasa rowerowego, kontraruchu rowerowego oraz nowego oznakowania drogi rowerowej. Poprawi to komfort jazdy, zarówno cyklistów jak i zmotoryzowanych, ale przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu oraz uspokojenie ruchu.

– Trwa właśnie szukanie wykonawcy pasów rowerowych na południowym fragmencie ul. Wiśniewskiego – między SKM Gdynia Stocznia, a dworcem PKP. Na świeżo wyremontowanej nawierzchni rowerzyści otrzymają wydzielone pasy w każdym kierunku. Jest to fragment międzynarodowej trasy R-10 – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie pasów rowerowych na ul. Wiśniewskiego, kontrapasa rowerowego na ul. Wybickiego, kontraruchu rowerowego na placu Grunwaldzkim, nowego oznakowania drogi rowerowej na fragmencie bulwaru Nadmorskiego im. F. Nowowiejskego wraz z odtworzeniem oznakowania P-23 oraz malowanie oznakowania chemoutwardzalnego w obrębie skrzyżowania ul. Starowiejskiej i placu Kaszubskiego.

Komisja przetargowa dokonując wyboru weźmie pod ocenę dwa kryteria: cenę – 60%, okres udzielonej rękojmi i gwarancji – 40%.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni mija 5 lipca 2018 r. o godz.10.00. Wykonawca będzie miał 70 dni kalendarzowych na realizację inwestycji od dnia przekazania terenu budowy.

Źródło: gdynia.pl 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: