Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Rowerem nad Podjazdem

| Drukuj |

Kladka Podjazd

Przebudowa skrzyżowania ulic 10 Lutego, Podjazd i Dworcowej powoli zbliża się ku końcowi. Inwestycja nie tylko przyczyni się do usprawnienia ruchu drogowego na tym newralgicznym gdyńskim skrzyżowaniu, ale także wpłynie na komfort i bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych.

Z 28 na 29 lipca nad ulicą Podjazd zamontowana została kładka pieszo-rowerowa. Połączy ona tereny zielone przy al. 17 Grudnia z terenami przy Dworcu PKP.

– Kładka pieszo-rowerowa nad ul. Podjazd jest pierwszym etapem do utworzenia wygodnego, bezkolizyjnego połączenia rowerowego od dworca aż do Wzgórza Św. Maksymiliana. Po udrożnieniu całego ciągu w al. 17 Grudnia będzie można wykorzystać w pełni potencjał tej kładki – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Długość konstrukcji stalowej kładki wynosi ponad 28 m, a szerokość całkowita w najszerszym jej punkcie 6,37 m. Jej maksymalne obciążenie to 400 kg/m kw.

Piesi i pierwsi amatorzy dwóch kółek będą mogli skorzystać z nowej kładki najprawdopodobniej wraz z początkiem jesieni.

Źródło: gdynia.pl

Fot. tytułowa: Sławomir Okoń 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: