Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


Napraw rower #wGdyni

bicycle-557046 1280

Każdy może w nich serwisować swój rower, dokonać drobnych napraw i przystosować go do jazdy. W Gdyni funkcjonuje 11 stacji naprawy rowerów. Ustawione są w punktach o dużym natężeniu ruchu jednośladów.

Stacje do naprawy rowerów są samoobsługowe i czynne przez cały rok. Aktualnie zamontowanych jest 11 stacji oraz 1 kompresor rowerowy, zlokalizowany przy wejściu na plażę Śródmieście. Najnowsza powstała przy drodze rowerowej na Dąbrowie, w okolicach skrzyżowania Rdestowej i Nowowiczlińskiej.
- Samoobsługowe stacje do naprawy rowerów stawiamy w miejscach dobrze widocznych dla rowerzystów, przy uczęszczanych drogach rowerowych. Mieszkańcy sami chętnie nam podpowiadają gdzie chcieliby zobaczyć kolejne takie miejsca. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i każdą lokalizację dokładnie przeanalizujemy – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Rowerzyści mają do dyspozycji zestaw najpopularniejszych kluczy rowerowych (imbusowych i nastawnych), 2 łyżki do opon oraz wkrętaki płaskie i krzyżowe. Każda ze stacji jest wyposażona w narzędzia do drobnych napraw takich jak regulacja przerzutek, ustawienie kierownicy lub siodełka. Jeśli wymagana jest bardziej skomplikowana naprawa, przyda się specjalny hak umożliwiający zawieszenie roweru. Zestawy mają pompkę z manometrem i adapterem na najbardziej powszechne rodzaje wentyli. Ta przydaje się nie tylko do rowerów. Pasuje również do kół w wózkach inwalidzkich i wózkach dziecięcych. Całość mieści się w eleganckiej obudowie ze stali nierdzewnej, przytwierdzonej trwale do podłoża.

Lokalizacje stacji naprawy rowerów:
– Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30),
– Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98),
– bulwar Nadmorski w pobliżu Browaru Port Gdynia,
– bulwar Nadmorski w pobliżu Polanki Redłowskiej,
– Gdynia Arena (ul. Górskiego 8),
– molo w Orłowie (promenada królowej Marysieńki),
– skrzyżowanie ulic Morskiej i Kcyńskiej,
– skrzyżowanie ulic Chwarznieńskiej i Staniszewskiego,
– skrzyżowanie ulic Chwaszczyńskiej i Małe Karwiny,
– skrzyżowanie ulic Rdestowa i Nowowiczlińska,
– Zarząd Dróg i Zieleni (na dziedzińcu – ul. 10 Lutego 24).

Zauważone uszkodzenia, usterki lub brak narzędzi należy zgłaszać do Zarządu Dróg i Zieleni: tel. 58 761 20 35, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przez profil „Mobilna Gdynia" na Facebooku.

Źródło: gdynia.pl 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Twitter response: "Could not authenticate you."