Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Wyniki konkursu "Parkingowa (r)ewolucja"

880

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu pn. „Parkingowa (r)ewolucja”, na przeprojektowanie przestrzeni parkingowych w przyjazną ludziom mikroprzestrzeń miejską.

Komisja w składzie: Wiceprezydent Miasta Gdyni Pan Marek Stępa, Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni Pan Marek Karzyński oraz Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni Pan Roman Witowski, wyłoniła dwie zwycięskie prace konkursowe, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce:

- Punkt spotkań zaprojektowany przez Panią Kingę Łukasińską i Pana Michała Wasielewskiego oraz

punkt spotkań

- Mikroprzestrzeń „PONADTO” autorstwa Pani Alicji Karaś, Pana Piotra Karaś i Michała Kościelnego.

ponadto

Trzeciego miejsca nie przyznano.

Zwycięskie projekty wyróżniały się doskonałym wyczuciem zagadnienia tworzenia przyjaznych ludziom przestrzeni publicznych, a także niezwykłą kreatywnością i pomysłowością na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni miejsca parkingowego.

Komisja konkursowa była bardzo mile zaskoczona różnorodnością wszystkich pomysłów na zagospodarowanie miejsca parkingowego. Wśród projektów pojawiły się pomysły zarówno na dynamiczne rozwiązania pozwalające na wykonywanie aktywności jak i statyczne umożliwiające odpoczynek.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Już niedługo, bo od 16 września 2014 r. zapraszamy do korzystania z realizacji zwycięskich pomysłów na terenie wybranych miejsc postojowych w Gdyni. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Akcja została zainicjowana w ramach kampanii europejskiej "Do the right mix" , otrzymując dofinansowanie Komisji Europejskiej w wysokości 7 000 EUR.

listwa na mobilną

 

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: