Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Koniec tegorocznej edycji „Parkingowej (r)ewolucji” w Gdyni!

parkingowa demontaż

7 listopada br. zakończyła się realizacja inicjatywy pn. "Parkingowa (r)ewolucja", dofinansowanej w ramach akcji „Do the right mix" („Wybieraj właściwe połączenia").

Instalacja zwycięskiego projektu mikroprzestrzeni na miejscu parkingowym pn. "PONADTO" (autorstwa Pani Alicji Karaś, Pana Piotra Karasia i Michała Kościelnego), z której można było skorzystać na Skwerze Kościuszki, została zdemontowana, a materiały konstrukcyjne odpowiednio zabezpieczone i przewiezione do magazynu.

Pierwotnie zakładano, że instalację będzie można podziwiać do końca września tego roku. Jednakże, duże zainteresowanie oraz bardzo pozytywny odbiór mieszkańców i władz miasta sprawiły, że już wiosną przyszłego roku instalacja zostanie powtórnie zamontowana.

Warto przypomnieć, że wiosną przyszłego roku na ul. Orłowskiej w Gdyni pojawi się także drugi zwycięski w konkursie projekt pn. "Punkt spotkań", zaprojektowany przez Panią Kingę Łukasińską i Pana Michała Wasielewskiego. Z obu konstrukcji będziecie mogli korzystać przez cały okres wiosenno-letni, aż do późnej jesieni.

[zdjęcie: materiały własne ZDiZ]

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: