Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Już w marcu Transport Week #wGdyni

Transport Week 2022

Po dwóch latach spotkań on-line Transport Week powraca do stacjonarnej formuły. Już 9 i 10 marca ponownie spotkamy się w Gdyni, by rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach z sektora transportowego.

Przed nami już 11. edycja Transport Week. W ostatnich dwóch latach z powodu pandemi COVID-19 wydarzenie odbywało się w większości on-line. Teraz powraca do stacjonarnej formuły, a jego gospodarzem po raz kolejny będzie Gdynia. Transport Week to dwa pełne dni wnikliwych prezentacji i eksperckich paneli dyskusyjnych po najważniejsze zagadnienia kształtujące teraźniejszość i przyszłość sektora transportowego. Wśród tegorocznych tematów znajdą się m.in. skutki pandemii dla sektora transportu, przyszłość rynków kontenerowych, RoRo i promowych, a także najciekawsze inwestycje i projekty w polskich portach.

- Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić do Gdyni na konferencję Transport Week. To niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich osób związanych z sektorem transportu, logistyki czy gospodarki morskiej. Nasza radość jest tym większa, że po dwóch latach rozmów on-line, tym razem będziemy mogli spotkać się na żywo, oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Kontakt „face-to-face" jest niezwykle istotny przy tego typu konferencjach, pozwala rozwinąć i pogłębić niektóre interesujące zagadnienia również poza główny program, a także daje uczestnikom możliwość nawiązywania branżowych kontaktów. Zapraszam serdecznie do Gdyni na jedenastą edycję Transport Week – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Tegoroczny Transport Week odbędzie się 9 i 10 marca 2022 roku. Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować. Dostępne są bilety zarówno na pojedyncze dni, jak i pakiet uczestnika obejmujący całość wydarzenia. Szczegóły dostępne są na stronie www.transportweek.eu.

Program konferencji podzielono na dwa duże bloki. Pierwszy z nich odbywać się będzie w języku angielskim. Obejmie dwa dni wydarzenia – zarówno 9 jak i 10 marca. Wśród tematów, które prezentowane będą w ramach bloku, znalazły się m.in.:

  • rzeczywistość post-pandemiczna w sektorze transportu;
  • wpływ polityki Unii Europejskiej na sektor transportu;
  • porty jako kluczowi partnerzy w lokalnych i globalnych gospodarkach;
  • nadwyżki finansowe – jak ich uniknąć?
  • kiedy inwestycje mają sens i jak decydować, którym projektom należy nadać priorytet w kontekście regulacji środowiskowych i klimatycznych?
  • analiza rynków kontenerów i RoRo – jak będzie wyglądał 2022 rok?
  • rynek promów pasażerskich po pandemii – nowa normalność i powrót do rzeczywistości sprzed COVID;

Wśród panelistów znajdziemy m.in. przedstawicieli gdyńskiego samorządu, a także portów w Gdyni czy Gdańsku. Nie zabraknie także głosu ekspertów i praktyków. Szczegółowe informacje nt. gości konferencji poznamy wkrótce.

Drugiego blok konferencji przygotowany został przez dwutygodnik Namiary - specjalistyczne czasopismo, w którym znajdziemy najważniejsze informacje o wydarzeniach w polskiej gospodarce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw transportu, przemysłu, usług i handlu morskiego. Rozmowy w ramach niego prowadzone będą w języku polskim i dotyczyć będą Europejskiego Zielonego Ładu w transporcie i logistyce. Paneliście szukać będą odpowiedzi na pytanie „czy wprowadzana idea to szansa rozwoju czy ekologiczny nakaz?". O Europejskim Zielonym Ładzie w kontekście rozwoju branży TSL opowie prof. Andrzej Grzelakowski, kierownik Katedry Logistyki i Systemów Transportowych na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

Szczegółowe informacje na temat konferencji Transport Week znaleźć można na stronie internetowej www.transportweek.eu.

Fot. tytułowe: materiały organizatora Transport Week 2022
Źródło: gdynia.pl 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: