Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


V Europejski Dzień Trolejbusowy w Gdyni!

Już po raz piąty, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będziemy obchodzić Europejski Dzień Trolejbusowy w Gdyni. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, które przybliżą trolejbus jako przyjazny środowisku środek transportu.

Już 20 września na Skwerze Kościuszki w Gdyni dwa specjalnie przygotowane trolejbusy będą czekały na odwiedziny. 

Galeria zdjęć wewnątrz pojazdów, gry i zabawy dla dzieci, mnóstwo ciekawostek i informacji, poczęstunek - to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Najmłodsi goście poprzez twórczą zabawę dowiedzą się dlaczego warto jeździć trolejbusami oraz jak postępować proekologicznie.

Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli poznać nie tylko wszystkie trasy trolejbusowe, ale przy okazji dowiedzieć się jakie zabytki i miejsca turystyczne są z nimi związane. Stanowi to doskonałą okazję do odkrycia kolejnych, pięknych zakątków Gdyni.

Promocja trolejbusów ma na celu umacnianie ekologicznego wizerunku oraz budowanie przyszłości systemów transportu miejskiego. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy od godziny 10:00 do 16:00.

Dodatkowo, w ramach Europejskiego Dnia Trolejbusowego, w dniu 18 września uczniowie szkół podstawowych nr 10 i 31 wybiorą się na wycieczkę rowerową do zajezdni trolejbusowej Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, aby zapoznac się z funkcjonowaniem i specyfiką gdyńskich trolejbusów.

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: