Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Finał konkursu rowerowego i obchody Dnia Bez Samochodu już za nami!

W niedzielę 20 września na Skwerze Kościuszki w Gdyni, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbyły się obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu oraz Europejskiego Dnia Trolejbusowego.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu CIVITAS DYN@MO, w którym Gdynia uczestniczy od 1 grudnia 2012 roku.

Na odwiedzających czekał poczęstunek oraz liczne atrakcje. Zarówno dzieci, jak i dorośli brali aktywny udział w grach, pokazach i warsztatach muzycznych, podziwiali trolejbusy – zabytkowy i nowoczesny oraz kibicowali zawodnikom podczas pokazu trialu rowerowego.

Prawdziwe tłumy przyciągnął finał konkursu „Do pracy jadę rowerem" oraz uroczyste losowanie i wręczenie nagród. Atrakcyjnymi nagrodami, dyplomami i statuetkami uhonorowano 9 firm oraz 31 uczestników indywidualnych. Frekwencja w konkursie przebiła zeszłoroczną edycję, a uczestnicy przejechali łącznie ponad pół miliona kilometrów!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i tym, którzy odwiedzili nas w niedzielę na Skwerze Kościuszki.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją:

20150920 113545

20150920 140333

20150920 141455

20150920 150416

20150920 150714

IMG 1482

IMG 1492

IMG 1493

IMG 1494

IMG 1495

IMG 1499

IMG 1508

IMG 1518

IMG 1570

IMG 1573

IMG 1583

IMG 1602

IMG 1646

 

 

zdjęcie tytułowe: Tomek Kamiński

zdjęcia w artykule: Promotion.Pl

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: