Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Gdynia podejmuje wyzwanie European Cycling Challenge 2014!

European Cycling Challenge

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzmocnienia gdyńskiej drużyny w European Cycling Challenge 2014!

 European Cycling Challenge 2014 jest wyzwaniem rzuconym europejskim miastom przez Bolonię (Włochy). W tym trwającym przez cały maj wydarzeniu, miasta uczestniczące w konkursie rywalizują ze sobą w liczbie przejechanych na rowerze kilometrów. W poprzednich edycjach udział wzięły m.in. Padwa (Włochy), Rimini (Włochy), Lile (Francja), Utrecht (Holandia) czy Dublin (Irlandia). W tym roku również Gdynia podjęła wyzwanie, którego celem, poza dobrą zabawą, jest zachęcenie mieszkańców do częstszego wykorzystywania rowerów w codziennych podróżach.

Śledźcie nas na mobilnagdynia.pl oraz na facebook.pl/mobilnagdynia, a poinformujemy was kiedy rozpoczną się zapisy. Dziś zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu.

ZASADY EUROPEAN CYCLING CHALLENGE 2014

1. European Cycling Challenge 2014, zwany dalej konkursem, trwa w dniach 01-31 maja 2014 roku.
2. Wszystkie podróże wykonane rowerem liczą się w konkursie, np. na trasie: dom-praca, dom-szkoła, po zakupy, lub w innych celach rekreacyjnych. Podróże wykonane jako trening sportowy nie mogą być zakwalifikowane w konkursie.
3. Wszystkie podróże, które są nawet częściowo wykonane w obrębie granic miasta są ważne w konkursie: przejazdy, które się kończą w mieście; przejazdy, które zaczynają się w mieście; przejazd w granicach miasta, przejazd przez granice miasta, w drodze z i do innego miasta.

ECC2014 zasady
4. Uczestnicy (rowerzyści) mogą rejestrować swój udział w konkursie do 31 maja 2014 roku.
5. Do drużyny miasta uczestniczącego w konkursie mogą dołączyć osoby, które w tym mieście nie mieszkają, ale jeżdżą do lub przez to miasto.
6. Przejazdy rowerowe w konkursie można rejestrować przy użyciu smartfona, poprzez aplikację Endomondo.             
7. W konkursie mogą również wziąć udział osoby, które nie mają smartfona i nie mogą skorzystać z aplikacji Endomondo na swoim telefonie. Przejazdy rowerowe można wprowadzać  manualnie na stronie internetowej Endomondo (www.endomondo.com).
8. W konkursie dopuszczone jest korzystanie z różnego rodzaju rowerów: własnego, wypożyczonego, elektrycznego, cargo-bike, w systemie bike-sharing, itp.  
9. W przypadku łączenia podróży pociąg+rower, do klasyfikacji liczy się tylko dystans przejechany rowerem.

Więcej informacji o European Cycling Challenge znaleźć można pod poniższym odnośnikiem: http://www.europeancyclingchallenge.eu/ecc2014/ .

Zapisy do gdyńskiej drużyny już się rozpoczęły! Serdecznie zapraszamy na stronę http://www.endomondo.com/challenges/14998370.

 

Partnerzy ECC2014

[zdjęcie tytułowe: Maurycy Śmiechrzalski]

 

lub zaloguj się przez: