Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Projekt Freight TAILS

FT UE Urbact

Dnia 3 maja 2016 r. Gdynia przystąpiła do realizacji projektu unijnego "Freight TAILS - delivering Tailored Approaches for Innovative Logistics Solutions". Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu URBACT III, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Celem projektu Freight TAILS jest przede wszystkim stworzenie efektywnego i zrównoważonego systemu dystrybucji miejskiej. Efektem projektu ma być opracowanie Lokalnego Planu Działań dla punktów o dużym zapotrzebowaniu transportowym w Śródmieściu Gdyni (Gdyńska Hala Targowa, ul. Abrahama, ul. Świętojańska, ul. Starowiejska) z pomocą doświadczonego eksperta z Politechniki Gdańskiej oraz grupy zadaniowej interesariuszy. 

Czytaj więcej

Dedykowane miejsca dostaw w Śródmieściu Gdyni

 

Miejsce dostaw

W ramach projektu Freght Tails (program URBACT), w Śródmieściu Gdyni, głównie na ulicach Abrahama, Starowiejskiej i Świętojańskiej powstały dedykowane miejsca dostaw. W sumie, w 2018 roku wyznaczono ich 30.

Dedykowane miejsca dostaw zostały wytyczone dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz na podstawie szczegółowej analizy dostaw na ww. ulicach (Raporty dostępne dziale "Do pobrania"). Można na nich parkować do 15 minut celem wyładunku/ załadunku towarów.

Czytaj więcej

Badania profilu dostaw w Gdyni - wyniki

shutterstock 160050128

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem z wyników badań profilu dostaw na ulicach: Starowiejskiej, Świętojańskiej i Abrahama w Gdyni.

Badanie profilu dostaw zostało przeprowadzone na przełomie marca/kwietnia 2017 r., w ramach realizacji projektu unijnego Freight TAILS, dwoma metodami: metodą obserwacji i metodą wywiadu bezpośredniego.

Z treścią raportu mogą Państwo zapoznać się tutaj.

Czytaj więcej

Freight TAILS - powstaną dedykowane miejsca dostaw

FT 2 art

We wtorek 29 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie projektu Freight TAILS, w trakcie którego omówiono tematy związane z przeprowadzeniem badań niezbędnych do przygotowania profilu dostaw w Śródmieściu Gdyni, ich metodologii oraz kwestionariusza i zawartych w nim pytań. Widocznym efektem projektu ma być wprowadzenie dedykowanych miejsc dostaw.

Czytaj więcej

Praca Lokalnego Technicznego Zespołu Zadaniowego w ramach projektu Freight TAILS

ULG spotkanie-1

W ramach projektu Freight TAILS, zgodnie z metodologią URBACT, powołany został Lokalny Techniczny Zespół Zadaniowy (URBACT Local Support Group).

Zespół tworzą nie tylko przedstawiciele Miasta, ale przede wszystkim mając na uwadze założenia i cele projektu - przedstawiciele sektora prywatnego, zrzeszającego przedsiębiorców z ulicy Starowiejskiej, Świętojańskiej i Abrahama.

Dotychczas prace w ramach Zespołu przebiegały bardzo efektywnie, z dużym zaangażowaniem jego uczestników.

Czytaj więcej

Pierwsze spotkanie Freight TAILS

Logo FTW dniu 07 października 2016r. odbyło się pierwsze spotkanie lokalnego technicznego zespołu zadaniowego (ULSG) projektu unijnego Freight TAILS.

Projekt ma za zadanie przyczynić się do efektywnego i zrównoważonego systemu dystrybucji miejskiej, w celu osiągnięcia redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz poprawy w zarządzaniu ruchem w mieście, przy udziale eksperta z Politechniki Gdańskiej oraz grupy zadaniowej interesariuszy.

Czytaj więcej

Więcej artykułów…