Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


"Do pracy jadę rowerem" 2014

1 kwietnia ruszyła kolejna edycja konkursu dla pracowników gdyńskich firm - „Do pracy jadę rowerem”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczestników do wyboru roweru jako podstawowego środka transportu w podróżach między miejscem zamieszkania a miejscem pracy.

Za każdym razem, kiedy uczestnik konkursu przyjedzie do pracy lub wróci z pracy na rowerze, rejestruje swoją podróż poprzez stronę internetową konkursu www.konkursrowerowy.pl

Uczestnicy, którzy odbędą najwięcej podróży rowerem i przejadą największą liczbę kilometrów w czasie trwania konkursu, otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody główne.

W tegorocznym konkursie bierze udział ponad 700 osób z 74 firm!

Wśród firm biorących udział w konkursie są: UNISOFT Sp. z o.o., FOTA S.A., Powiatowy Urząd Pracy W Gdyni, OPEC SP. ZO.O., RADMOR S.A., Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., Urząd Morski w Gdyni, Misys Global Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Geoban S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, KLIMAWENT S.A., Biuro Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni, Szpital Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o., Energomontaż-Północ Gdynia Sp. z o.o., Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, WNS Global Services, Gimnazjum nr 1 w Gdyni, Seagull AS Sp.z o.o. Oddział w Polsce, ADVA Optical Networking Sp. z o.o., KLIMOR S.A., Centrum Współpracy Młodzieży, Makro Cash and Carry Polska SA, Asseco Poland S.A., MOL sp. z o.o., Multimedia Polska S.A., PEWIK Gdynia Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Thomson Reuters (Markets) Europe SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, CMA CGM POLSKA sp. z o.o., Vita-Med Centrum Opieki Medycznej sp z o.o., VECTOR Sp. z o.o., BMG Goworowski sp. z o.o., Vectra (grupa kapitałowa), GEA Refrigeration Polska Sp z o.o., Akademia Morska w Gdyni, CRIST S.A., Bałtycki Terminal Drobnicowy Sp. z o. o., Damen Shipyards Gdynia S.A., Turystyczny Sklep Internetowy "e-Horyzont", Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., JW 3660, Mango Media sp. z o.o., DELLNER COMPONENTS sp. z o.o., Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni, Radicom s.c., Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Poligraficzne Modena Sp. z o.o. Sp komandytowa, Det Norske Veritas Poland Sp. z o.o., SKORPION SECURITY, Itel Sp. z o.o., Speak Up, Wartsila Ship Design Poland Sp.z o.o., GEOLEH, Ref-Con Service Sp.J., Urząd Miasta Gdyni, Uniwersytet Gdański Instytut Oceanografii, Electro Croon Polska, Sacer s.c., JW4118, In gremio, JW4026, Zespół Placówek Specjalistycznych, Green Management, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gdyni, Przedsiębiorstwo SWORD Piły Taśmowe Roman Wójcik, BRUNO-TASSI PÓŁNOC, TREFL S.A., Sony Pictures Global Business Services Sp z o.o., Agencja Mienia Wojskowego - Oddział Terenowy w Gdyni, MIR-PIB, Przedszkole nr 7, Best S.A., PPNT Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni.

Partnerem konkursu "Do pracy jadę rowerem" jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Poniżej przedstawiamy kilka statystyk z pierwszych dwóch tygodni trwania konkursu:

  • łącznie uczestnicy pokonali 44064 km (okrążyli już Ziemię!) i odbyli 4586 przejazdów,
  • jeżdżąc rowerem w miejsce samochodu, uczestnicy konkursu zaoszczędzili już ponad 17600 zł na paliwie spalili ponad 2900 batoników,
  • 40% podróży odbyło się w eleganckim lub codziennym ubraniu,
  • 13% podróży były to podróże w deszczu, a 8% w słońcu,
  • 94% przejazdów odbywało się tylko rowerem, a 5% przejazdów łączyło przejazd rowerem i pociągiem.

Więcej informacji o konkursie „Do pracy jadę rowerem” znajduje się na stronie internetowej www.konkursrowerowy.pl oraz na profilu Fb - Mobilna Gdynia.

[zdjęcie tytułowe: © William Perugini - Fotolia.com

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: