Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Jedź z Gdynią w europejskiej rywalizacji rowerowej ECC2015!

European Cycling Challenge po raz drugi w Gdyni! Czy uda nam się pobić zeszłoroczny rezultat (5. miejsce w Europie) i przejechać w maju rowerami więcej niż 80000 km?

European Cycling Challenge to rowerowa rywalizacja europejskich miast polegająca na przejechaniu rowerem, jako środkiem transportu, jak największej liczby kilometrów. Historia konkursu sięga 2012 roku, a jego inicjatorem jest Bolonia. Rywalizacja trwa przez cały maj.

W edycji 2015 udział weźmie 35 miast z całej Europy, m.in. Szwecji, Włoch, Danii. Jeśli chciałbyś wspomóc gdyńską drużynę:

=> wejdź na stronę www.cyclingchallenge.eu/pl i zarejestruj się

=> pobierz na swojego smartfona aplikację "Cycling365" (darmowa, dostępna na iOS, Android, wkrótce Windows Phone)

=> z poziomu aplikacji wybierz drużynę "Gdynia"

=> Jedź w maju z Gdynią i rejestruj swoje przejazdy rowerowe poprzez aplikację!

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej zabawie wszystkich, którzy poruszają się rowerem po Gdyni, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeśli nie macie smartfonów, istnieje możliwość manualnego dodawania kilometrów na stronie internetowej po zalogowaniu się.

Dnia 31 maja, podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy wszystkich na wielki finał konkursu - przejazd ulicami Gdyni zakończony rodzinnym piknikiem z nagrodami i atrakcjami pod Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym! Szczegóły w maju!

Wspierają nas: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia, Stowarzyszenie In gremio, Centrum Nauki Experyment, OPEC Gdynia, JumpCity, kino Helios Gdynia, Centrum U7, Cafeart U Muzyk'uff.

Udział w European Cycling Challenge 2015 to część realizacji projektu CIVITAS DYN@MO.

Jeśli macie pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strona konkursu: www.cyclingchallenge.eu/pl

Wydarzenie na Facebooku: European Cycling Challenge 2015 w Gdyni! (https://www.facebook.com/events/832651956783150/)

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: