Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Finał "Do pracy jadę rowerem"

IMG 20190822 071426464 - zmniejszone


Powoli zbliżamy się do końca tegorocznego konkursu "Do pracy jadę rowerem".

Przekazujemy aktualne informacje:

1. Obecnie trwa dystrybucja ostatniego elementu zestawu śniadaniowego - misek. Koordynatorzy mają wgląd na stronie: https://dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl/pl/firma/pulpit do listy pracowników, którzy powinni otrzymać upominek.

2. Prosimy koordynatorów o nadsyłanie mailem min. 10 zdjęć z kampanii w Waszych firmach oraz zgłoszeń do nagrody w kategorii "Największa inwestycja w rozwój ruchu rowerowego w firmie dokonana od dnia zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem" w 2018 roku do dnia zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem" w 2019 roku".

3. 29.10.2019 odbędzie się finał kampanii, na który serdecznie zapraszamy. Zaczynamy o godzinie 16:00 w PPNT, budynek III, sala C.

O 16:00 odbędzie się rejestracja osób, które są uprawnione do losowania voucherów po 500 zł. Przypominamy, że są to osoby, które w okresie trwania kampanii przejechały min. 300 km lub odbyły min. 40 przejazdów. Osoby te po zarejestrowaniu osobistym i wypełnieniu vouchera wezmą udział w losowaniu nagród pieniężnych. Można przekazać pełnomocnictwo do udziału w losowaniu innej osobie.

O godz. 17:00 rozpocznie się finał, podczas którego poznamy zwycięskie firmy w poniższych kategoriach:

największa inwestycja w rozwój ruchu rowerowego w firmie dokonana od dnia zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem" w 2018 roku do dnia zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem" w 2019 roku ( nagroda dla 1 firmy),
najwięcej podróży (nagroda dla 2 firm),
najwięcej podróży w przeliczeniu na liczbę uczestników konkursu z firmy (nagroda dla 2 firm),
najwięcej kilometrów (nagroda dla 2 firm),
najwięcej kilometrów w przeliczeniu na liczbę uczestników konkursu z firmy (nagroda dla 2 firm),
największa liczba pracowników odbyła minimum 40 podróży do/z pracy na rowerze i/lub minimum 300 km (nagroda dla 2 firm).

W tym roku statuetki przybiorą inny - bardziej ekologiczny kształt.

Następnie odbędzie się losowanie nagród wśród zarejestrowanych uczestników.

Jednym z punktów programu będzie także QUIZ wiedzy o Gdyni Mobilnej, czyli o naszych kampaniach i zagadnieniach transportu zrównoważonego. Gra na żywo zostanie przeprowadzona przy użyciu aplikacji mobilnej KAHOOT (https://kahoot.com). Zachęcamy do jej pobrania przed finałem - jest darmowa dla uczestników. Pobranie gry będzie także możliwe podczas imprezy, ale w trosce o czas użytkowników dobrze jest zapoznać się z nią wcześniej. Uczestnicy finału będą grać na żywo i konkurować ze sobą. Na pytania odpowiada się klikając odpowiednie odpowiedzi, wyznaczony jest także czas na odpowiedź. W live game zdobywa się punkty za poprawność i czas odpowiedzi. Po każdym pytaniu pojawiają się statystyki odpowiedzi, a następnie nick prowadzącego pod względem punktacji. Nagrodami będą vouchery od Stena Line oraz bony do Decathlonu. Zachęcamy do udziału!
Dziękujemy Referatowi Mobilności Aktywnej z Gdańska za wsparcie w przeprowadzeniu QUIZu.

Podczas finału nie zabranie poczęstunku, rowerowych upominków oraz naszych rowerów cargo :-)

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: