Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


European Cycling Challenge 2017 zakończony!

 

Wraz z majem zakończyła się rywalizacja w ramach tegorocznego European Cycling Challenge. Gdynia z wynikiem ponad 48 tys. km zajęła 21 miejsce - gorąco dziękujemy wszystkim rowerzystom, którzy przyłożyli się do tego wyniku!

Pierwsze miejsce spośród 52 uczestniczących miast zajął turecki Izmir, osiągając ostatecznie aż 855 tys. km i wyprzedzając w ostatniej chwili Gdańsk, który ukończył rywalizację z wynikiem 831 tys. km. Walka o pierwsze miejsce trwała do ostatniej chwili i nawet ostatniego dnia jej wynik zmieniał się z godziny na godzinę! 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje ścisła czołówka gdyńskich rowerzystów - osoby, które przejechały w ramach ECC2017 zdecydowanie największą liczbę kilometrów na terenie naszego miasta. W pierwszej piątce, której zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przyznano nagrody finansowe znaleźli się użytkownicy:

Miejsce

Użytkownik

Liczba km

Nagroda

1. 

RobertŻygenda

2098,6

1 000 zł

2.

RobertBerg

2084,4

800 zł

3.

rad.labedzki     

1718,7

700 zł

4.

Marcelina

1656,8

600 zł

5.

Rzeckii

1652,4

500 zł

Granice 1000 km przekroczyli również użytkownicy Rudowskil, tadeuszRzepka oraz Szyszko, którym również serdecznie dziękujemy za aktywność i gratulujemy doskonałego wyniku!

Ponad to Gdynia ufundowała również 20 nagród w wysokości 250 zł, dla losowo wybranych członków gdyńskiego zespołu, którzy osiągnęli wynik co najmniej 50 km przejechanych na terenie miasta.

Wręczenie nagród odbędzie się w ramach oficjalnego zakończenia tegorocznej edycji ECC2017, na konferencji prasowej Urzędu Miasta Gdynia, w dniu 12.06.2017 r., o godzinie 10:00 w Infobox Gdynia. Nagrody wręczy w ramach swojej inauguracji nowy Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. komunikacji rowerowej Pan Jakub Furkal. 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Troska o planetę i dobra zabawa z nutką rywalizacji – tego nie brakowało podczas 3. edycji Olimpiady Energetycznej,… https://t.co/V7WNyiZkxP

by Gdynia

Grudniowe propozycje Konsulatu Kultury zapowiadają się niezwykle ciekawie - spektakle dla dzieci i dorosłych, świą… https://t.co/4Les2fjF1b

by Gdynia