Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Zbliżamy się do finału kampanii ODPROWADZAM SAM 2015

SPACER

Pomału zbliżamy się do finału kampanii „Odprowadzam Sam". Wśród wielu przedszkolaków i ich rodziców widać wielki zapał i zaangażowanie w naszą akcję, którą można nauważyć na zazieleniających się drzewkach na plakatach.

OS wyklejanie

Zdj. Dzieci wyklejają plakat-drzewko w Przedszkolu nr 6

Celem kampanii jest zachęcanie, aby rodzice/opiekunowie odprowadzali dzieci do przedszkola ekologicznymi środkami transportu. W przypadku, gdy nie ma innej możliwości dotarcia niż samochód, zachęcamy, aby zaparkować nieco dalej od budynku przedszkola i pokonać pozostałą odległość kilkuminutowym spacerem.

Opiekunowie grup objętych akcją „Odprowadzam Sam" zdradzają nam, że dzieci mają ogromny wpływ na wybór środków transportu. Często skutecznie namawiają na przybycie pieszo, rowerem, hulajnogą, autobusem, trolejbusem lub zaparkowanie samochodu dalej od przedszkola. Dzięki temu dzieci mogą danego dnia umieścić zielony „listek" na czarnym drzewku na plakacie.


OS stojaki

Zdj. Stojaki zapełnione rowerkami

cwiczenia 50

Zdj. Dzieci pilnie rozwiązują zadania z zeszytu ćwiczeń z kampanii "Odprowadzam Sam"

Do 20. maja czekamy na zdjęcia wyklejonych plakatów, aby wyłonić zwycięskie grupy i zaprosić je na 2-godzinne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego i ekologii z udziałem wykwalifikowanych animatorów.

Podczas kampanii przeprowadziliśmy w 12 przedszkolach dodatkowe zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się pieszo po mieście. Nasza inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród uczestników zajęć. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania oraz brały udział w scenkach.

 Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z zajęć:

przejcie 23

Zdj. Przedszkolaki prezentują jak należy się rozglądać zanim przekroczą przejście dla pieszych (Przedszkole nr 23)

autobus 50

Zdj. Nadjeżdżający do przystanku pasażerowie z Przedszkola nr 50

przejcie 31

Zdj. Przedszkolaki przechodzą przez ruchliwe przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną (Przedszkole nr 31)

stopek 13

Zdj. Pani "stopek" zatrzymuje samochody, aby rodzinka bezpiecznie dotarła do przedszkola :)

 

Zobacz inne artykuły:

Zajęcia edukacyjne w ramach kampanii ODPROWADZAM SAM

Już 1. kwietnia rusza kolejna edycja kampanii „Odprowadzam Sam"!

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: