Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Do zobaczenia w Punkcie Spotkań!

Przestrzeń miejska zmienia się dla Was! Już w najbliższą sobotę 4 lipca w godz. 10:00-18:00 przy Bulwarze Nadmorskim (dokładna lokalizacja tutaj) w Gdyni nastąpi uroczyste otwarcie Punktu Spotkań. Czym jest ta konstrukcja i co (i kogo!) będzie można w niej spotkać? Przekonajcie się sami!

Usiądź, odpocznij, poczytaj, porozmawiaj – tak w skrócie można nazwać funkcje, jakie spełniają drewniane schody – zwycięski projekt akcji „Parkingowa (r)ewolucja" 2014. Całość konstrukcji wykorzystuje jedno miejsce parkingowe, które w ten sposób służyć będzie wszystkim mieszkańcom. To tu każdy będzie mógł po prostu znaleźć przestrzeń dla siebie, dla rodziny, czy przyjaciół i zatrzymać się w pędzie codzienności. Tu w spokoju poczytasz książkę, porozmawiasz z bliskimi lub też nawiążesz zupełnie nowe znajomości.

W sobotę 4 lipca wszystkich mieszkańców Gdyni i turystów zapraszamy na inaugurację tego innowacyjnego projektu. Czytelnia wśród leżaków, stanowiska z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, strefa odpoczynku, czy miejski ogródek z wielką piaskownicą to tylko niektóre z wydarzeń, jakie czekać będą na uczestników uroczystego otwarcia Punktu Spotkań. Będzie zdrowo, smacznie, a przede wszystkim wesoło! To idealny sposób na spędzenie upalnej pierwszej soboty lipca. Do zobaczenia na Bulwarze Nadmorskim – wejście od strony al. Marszałka Piłsudskiego w Gdyni.

Zdj. Wizualizacja konstrukcji "Punkt spotkań" projektu Kingi Łukasińskiej i Michała Wasielewskiego.

Przyjdź i daj się zaskoczyć, jak przyjazna mieszkańcom może być przestrzeń zajęta, na co dzień przez samochody!

Startujemy o godz. 10:00.

 

Zobacz inne artykuły:

Parkingowa (r)ewolucja - realizacja projektu "PONADTO"

Wyniki konkursu "Parkingowa (r)ewolucja"

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: